loader
Rövidített útvonalon közlekedik a H5-ös HÉV, március 25-től, 29-ig!

Rövidített útvonalon közlekedik a H5-ös HÉV, március 25-től, 29-ig!

Karbantartási munkálatok miatt március 25-étől 29-éig (hétköznapokon) 20:00-tól üzemzárásig, a H5-ös HÉV helyett Békásmegyer és Szentendre között a H5-es jelzésű pótlóbusszal lehet utazni. A pótlóbuszra Békásmegyeren a 160-as busz végállomásánál (a Csobánka téri buszfordulóban), továbbá a 943-as éjszakai járat megállóhelyein lehet felszállni (kivéve Pomázon és Szentendrén, ahol Békásmegyer felé a VOLÁNBUSZ-állomáson kijelölt helyeken áll meg). - Tette közzé a MÁV-HÉV Zrt.

A pótlóbuszon a HÉV menetjegyek és bérletek érvényesek. A pótlójárat olyan megállóhelyeit, amelyek a HÉV-menetrendben eredetileg nem szerepelnek, díjszabási szempontból az alábbi HÉV-megállóknak kell megfeleltetni:

Pótlóbusz megállóhelye HÉV megállóhelye
Budakalász, Budai út Budakalász
Pomáz, Dózsa György utca Pomáz
Papírgyár Pannóniatelep
Egyetem Pannóniatelep

 

A fizetendő menetdíj meghatározásánál a HÉV-megállók közti díjszabási távolságot kell figyelembe venni a H5-ös HÉV viteldíj-táblázata alapján. A H5-ös pótlóbusz azon megállóhelyei közötti utazások esetén, amelyek azonos HÉV-megállóknak minősülnek, menetjeggyel történő utazás esetén a 10 km-es távolságnak megfelelő menetdíjat kell megfizetni. Azokban a megállókban kötelező az elővételi jegyváltás, ahol a buszmegállóban van jegyértékesítés.

A menetrendekért, keressék fel a bkk.hu/menetrendek#H5weboldalt, vagy használják a BKK FUTÁR utazástervezőt!

 

Forrás: mav-hev.hu

Kommentek

Legutóbbi hírek

Friss videók, hanganyagok