Mintavételi pontokon is tesztelik a COVID-gyanús betegeket

Mintavételi pontokon is tesztelik a COVID-gyanús betegeket

Tesztelési pontokat jelölt ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ, a koronavírusos tüneteket produkáló betegek tesztelésének meggyorsítása érdekében. Ezeket a helyszíneket csak olyan páciens keresheti fel, akit a háziorvosa regisztrált és számára időpontot is foglalt.

A mintavételre érkezés előtt 3-4 órával nem szabad inni (vizet sem), enni, fogat mosni, szájat öblíteni (vízzel sem), rágógumit, cukorkát vagy szájvizet használni, illetve dohányozni.

A helyszínen először a garatból és az orrból vett mintán gyorstesztet végeznek, amely az antitesteket mutatja ki a szervezetben. Ennek az eredménye körülbelül 20 perc alatt elkészül. Ha pozitív, akkor fertőzöttnek minősítik, amennyiben viszont negatív, úgy PCR tesztelésen is átesik a páciens. A PCR teszt eredményét a kormányzati ügyfélkapun lehet követni, vagy a minta levételét követően két-három nappal a háziorvosnál lehet érdeklődni.

A vizsgálatra kötelező maszkban érkezni. Aki ellátogat a tesztelőpontok egyikére, kövesse a kihelyezett útmutatókat. Vigye magával TAJ kártyáját, egyéb személyazonosító iratait. A vizsgálatkérő lapot a helyszínen nyomtatják ki.

A Szentendréhez legközelebb eső ilyen mintavételi pont Budapest III. kerület Pók utca Duna felőli végén álló szűrőbuszban található, ahova kizárólag autóval érkezhetnek a betegek.

 

forrás: szentendre.hu

kép: koronavirus.gov.hu