Közmeghallgatást tartanak a Nemzetiségi Önkormányzatok

Közmeghallgatást tartanak a Nemzetiségi Önkormányzatok

Városunkban közel 700-800 roma él, akik hagyományaik, kultúrájuk ápolását szeretnék átadni a fiatal generációknak, ennek érdekében egy közösségi ház kialakítása is a terveik között szerepel. Több más nemzetiségi önkormányzathoz hasonlóan a Szentendrei Roma Önkormányzat is közmeghallgatást tart július 28-án a Városháza kistárgyalójában, ahová mindenkit várnak, akik szeretnék észrevételeikkel, kérdéseikkel segíteni a kisebbségi önkormányzat működését- mondta el Német Vince Szentendre Város Roma Nemzetiségi Önkormányzaának elnöke.

Szentendre soknemzetiségű település, ahol számos kultúrájú, nemzetiség telepedet le az elmúlt évszázadokban. A különböző származású embereket képviselő kisebbségi önkormányzatok időről időre a közmeghallgatásokon várják az észrevételeket, kérdéseket a könnyebb gördülékenyebb együttélés érdekében. A többi közösséghez hasonlóan a roma családok is fontosnak tartják átörökíteni nemcsak kultúrájukat, szokásaikat, de különleges íz világukat is a fiataloknak. 

Német Vince kiemelte, - a Szentendrén élő romák egyik fontos célkitűzése, hogy nagyobb szerepet vállaljanak a helyi vállalkozói szférában, amely munkalehetőségeken keresztül több roma család megélhetését szeretnék biztosítani a városban.