Megkezdődik a járdaépítés jövő héten a Lenfonó HÉV megállónál

Megkezdődik a járdaépítés jövő héten a Lenfonó HÉV megállónál

Budakalász eredményesen szerepelt a megyei VEKOP-pályázaton és közlekedésfejlesztésre több mint ötvenötmillió forint vissza nem térítendő támogatást nyert. A fejlesztések célja a város központi gyalogos és közúti forgalommal terhelt részén a fenntartható közlekedési módokat használó gyalogosok és kerékpárosok biztonságának növelése, a közlekedési feltételek javítása, a kötöttpályás közlekedést igénybe vevők számának növelése.

 

A VEKOP pályáza keretében többek között lehetőség nyílik a Budakalász Lenfonó HÉV megálló és a körforgalom (Country Tanya Étterem) között régóta hiányzó járdaszakasz megépítésére. Július 7-én aláírta a városvezetés a járdaépítésre vonatkozó szerződést, melynek költsége nettó 18.373.830 forint.

A kivitelezés időtartama munkaterület átadástól számított 60 naptári nap, mely magába foglalja a műszaki átadás-átvételi eljárás lezárását is. A munkaterület átadására július 12-én hétfőn koradélután kerül sor.

 

A kivitelezési munkák pontos kezdetéről további tájékoztatást ad majd a városvezetés, mert a munkálatok érintik a rendszeresen ott parkoló autók tulajdonosait is.

 

A közlekedésfejlesztési beruházások a járdaépítés mellett kerékpártámaszok telepítését, kerékpáros nyomvonal kialakítását, gyalogátkelőhely-világítás korszerűsítését, térfigyelő kamerák telepítését és Budakalász Fenntartható Városi Mobilitási Tervének elkészítését is magában foglalja.

 

Kép forrása: Promenád.hu