"Bringásreggeli" a Petőfi téren

"Bringásreggeli" a Petőfi téren

Az Európai Mobilitási Hét rendezvénysorozat zárásaként, szeptember 22-én, szerdán reggel 7-től 9-ig a Petőfi téren, a Városházával szemben “bringásreggelivel” várjuk a kétkeréken munkába indulókat, és azokat akik a népszerű gyalogbusszal (Pedibus) mennek iskolába.

Idén tizennyolcadik alkalommal csatlakozott Magyarország és Budakalász az Európai Mobilitási Héthez, amelynek célja, a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. A programsorozattal felhívtuk a figyelmet

  • a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra
  • a közlekedési mód felelősségteljes megválasztásának fontosságára
  • a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedésre
  • a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére.

A célok egybevágnak a 2011 Környezet és Értékvédő Egyesület lokálpatrióta budakalászi programjával, mely szorgalmazza, hogy városunkban is minél többen napi rendszerességgel vegyük igénybe a fenntartható közlekedési módokat: a közösségi közlekedést, a kerékpározást vagy rollert, illetve a „gyalogbuszt”.

Holnap reggel 7.00 és 9.00 óra között találkozzunk a Petőfi téren!

 

Forrás: Budakalász.hu

Címkék: