A Dunakanyar Sportegyesület ifi lány röplabda csapata az előző hétvégén részt vett a III. Dévényi Tibor emléktornán Székesfehérvárott. A szentendreiek a MÁV Előre, a Tatabánya és az Érd együtteseivel is megküzdöttek, de végül három vereséggel a negyedik helyen fejezték be a tornát. A lányok következőleg az Országos Ifjúsági Bajnokság idei szezonjának első fordulójában szombaton lépnek pályára Veszprémben.
További sporthíreink:
- Berki Krisztián vállsérülése miatt nem indul az október 2. és 8. között Montrealban sorra kerülő torna-világbajnokságon. Berkinek szeptemberben már az egyéni országos bajnokságot és a szombathelyi challenge világkupa-versenyt is ki kellett hagynia sérülése miatt. Vállproblémájával több mint egy hónapja küzd, és várhatóan már ezen a héten megoperálják.
- Sérülése miatt a Svájc és a Feröer-szigetek elleni világbajnoki selejtezőn sem játszik Szalai Ádám a magyar labdarúgó-válogatottban. A Hoffeinhem csatára combközelítő izma szeptember elején, a Lettországgal szembeni vb-selejtezőn sérült meg súlyosan, és az Európa-bajnok portugálok ellen már nem is léphetett pályára.
- A magyar szövetség hétfői tájékoztatása szerint már csak 3800 jegy kapható a labdarúgó-válogatott utolsó világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyet Feröer-szigetek csapatával játszik.Bernd Storck szövetségi kapitány csapata október 7-én Svájcban lép pályára, majd három nappal később a Groupama Arénában a szigetországiak ellen zárja a kvalifikációs sorozatot. A magyarok harmadik helyen állnak a csoportjukban, de már nincs esélyük a második, pótselejtezőt érő hely megszerzésére sem.
- Bejelentette visszavonulását Iváncsik Tamás. A győri születésű kézilabdázó a jövőben a sportág utánpótlásában dolgozik majd.A győri nevelésű Iváncsik Tamás legemlékezetesebb időszakát Veszprémben töltötte, ahol hétszer volt bajnokcsapat tagja. A szélső 2008-ban EHF Kupát nyert a Veszprémmel, és abban az évben ő lett az év férfi játékosa, valamint Junior Príma díjat is kapott. 2004-ben játszotta első mérkőzését a válogatottban, júniusban pedig még pályára lépett a hollandok és a lettek elleni Eb-selejtezőn.
- A hétvégi, oroszok elleni Davis Kupa-párharc hőse, Fucsovics Márton két helyet javítva előző heti pozícióján a 111. a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján.A magyar játékos mindkét egyes mérkőzését megnyerte a Kopaszi-gáton rendezett találkozón, és Balázs Attilával párosban is diadalmaskodtak, a 3-1-es győzelem pedig azt jelentette, hogy Magyarország jövőre ismét a 16 legjobb csapatot felvonultató világcsoportban szerepelhet majd a DK-ban.Az világranglista élen nem történt változás: továbbra is a spanyol Rafael Nadal vezet a svájci Roger Federer és a brit Andy Murray előtt.
(Forrás: MTI)
(Fotó: szentendre.hu)
