Folytatják kiváló szereplésüket a szentendrei kenusok

Folytatják kiváló szereplésüket a szentendrei kenusok

Két éves kiváló szereplés után az idei szezont is sikeresen kezdték a Szentendrei Kajak-Kenu Sportegyesület (SZKKSE) versenyzői. Magabiztosan szerezte meg az aranyérmeket a magyar kenusport nagy reménysége, az olimpikon, háromszoros felnőtt, kétszeres U23-as és egyszeres ifi világbajnok 23 éves Adolf Balázs - akinek 14 éve az egyesület alapító-elnöke és vezetőedzője, Pétervári Pál az edzője -, valamint a szentendrei egyesület rendkívül ígéretes ifjúsági versenyzője, a 18 éves Európa-bajnok Pluzsik Mihály és a kirobbanó fiatal tehetség, a még csak 13 éves, de a kenusportban máris jól ismert, kétszeres Magyar Kupa Döntő győztes Faragó-Tóth Vince. - írja a magyarhirlap.hu

A cikkben az előzményeket is összefoglalták: Az SZKKSE kenusai már a 2023. május 26-28. között Győrben tartott „szezonnyitó” Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokságon is hozták a formájukat, 1 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzérmet szerezve. Az aranyat C1 U13 kategóriában 10 ezer méteren a kirobbanó fiatal tehetség, Faragó-Tóth Vince nyerte, magabiztosan megelőzve az előtte 6 perccel indított teljes PC2-es mezőnyt. Az ezüstöt C2 U14-ben 10 ezer méteren Takács Ágoston-Takács Benedek párosa, PC2 U13-ban 5 ezer méteren pedig a Bohus Lizett-Szalai Csenge páros szerezte. A bronzérmet C1 U15-ben, 15 ezer méteren Fodor János hozta el, míg C2 U15 kategóriában, 15 ezer méteren a Faragó-Tóth Ábel és Fodor János páros.

Az SZKKSE rendkívül ígéretes ifjúsági kenus versenyzője, a 18 éves Európa-bajnok Pluzsik Mihály már egy hónappal korábban, a 2023. április 30-án rendezett Évadnyitó Maraton, Vígh Sándor Emlékversenyen C1 U17-U18 kategóriában 20 ezer méteren aranyérmet szerzett. A Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokságon elért eredményével pedig kvalifikálta magát a 2023. július 13-16. között a Horvátországban, Slavonski Brodban tartandó ECA Maraton Európa Bajnokságra, ahol C1-ben, U17-U18 kategóriában indulhat.

A 2023. június 4-én a budapesti Újpesti-öbölben tartott kenus Gyulay Zsolt és Wichmann Tamás Regionális Akadémiai Kupán az SZKKSE kenusai, 1 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzérmet szereztek. Az aranyat C1 U13 kategóriában 2 ezer méteren Faragó-Tóth Vince nyerte, az ezüstöt C2 U13-U14 kategóriában 500 méteren a Takács Ágoston-Takács Benedek páros, C1 U14-ben 500 méteren Szépvölgyi Blanka, MC1 U12 kategóriában 2 ezer méteren pedig Kismődi Ottó. A bronzérmet a Szépvölgyi Blanka-Bohus Lizett duó szerezte C2 U13-U14 kategóriában, 500 méteren.

A Magyar Kupa Döntőn, amelyet 2023. június 23-24-án Fadd-Domboriban tartottak, az SZKKSE minden egysége döntős lett, ami azért jelentős eredmény, mert már magára a versenyre is eleve kvalifikációval lehetett csak kijutni, a versenyen pedig előfutamokkal a döntőbe. A Magyar Kupa Döntőről az SZKKSE kenus versenyzői 1 arany- és 3 ezüstérmet hoztak el. Az aranyat C1 U13 kategóriában 2 ezer méteren Faragó-Tóth Vince nyerte. Az ezüstöt C4 Vegyes U13-U14 kategóriában 500 méteren a Faragó-Tóth Vince, Haris Hunor Levente, Istók Törtel, Takács Benedek négyes, PC4 Vegyes U12-ben 2 ezer méteren Kismődi Ottó, PC4 Vegyes U13 kategóriában 2 ezer méteren pedig Koruhely Édua szerezte meg.

Negyedik helyen végzett C2 U13-U14 kategóriában 500 méteren Bohus Lizett-Szépvölgyi Blanka párosa, ugyancsak 500 méteren, C4 Vegyes U15-U16-ban pedig Berényi Regina, Fodor János és Faragó-Tóth Ábel. Hatodiknak futott be Bohus Lizett MC1 U13-ban 2 ezer méteren, Berényi Regina C1 U16-ban 500 méteren, C2 U15-U16 kategóriában is 500 méteren Berényi Regina, PC2 U12-ben pedig 2 ezer méteren Istók Zerind és Kálmán Márton.

Az olimpikon, háromszoros felnőtt, kétszeres U23-as és egyszeres ifi világbajnok Adolf Balázs – akinek a tíz világbajnoki érmet szerző – ebből négy arany –, kétszeres Európa-bajnok kenus Pétervári Pál az edzője – a Szegeden 2023. május 05-07. között tartott I. Felnőtt, U23 válogató és Ifjúsági Tájékoztató Versenyen C1-ben ezer méteren első lett.  A Lengyelországban 2022. május 26-28. között tartott poznani II. ICF Gyorsasági Világkupán C1 5 ezer méteren ugyancsak első helyezést ért el, C1 ezer méteren pedig a negyedik helyet szerezte meg. A 2023. június 15-17. között Szegeden rendezett II. Felnőtt, U23, Ifjúsági és Para kajak-kenu Válogató és Para kajak-kenu Magyar Bajnokságon C1 5 ezer méteren is aranyat szerzett Adolf Balázs, aki az egyéb versenyek mellett készül a 2024-es párizsi olimpiára.

Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt

Forrás: magyarhirlap.hu