A Szentendrei Múzeumok – köztük a Skanzen és a Ferenczy Múzeumi Centrum – szombaton különleges programokkal várják az érdeklődőket. A tematikus és kézműves foglalkozásokon, valamint a zenében, öltözködésben és gasztronómiában a XIX. század második felének világát idézik meg.
A program kezdetén vezetett túrák során megismerhetik Jókai kertjét, szerelmeit és szokásait, majd Bányai Kelemen Barna színművész és Szegedy-Kloska Tamás kurátor vezetésével rendhagyó sétán vehetnek részt a látogatók. Az est folyamán az erdélyi tájegység élő történelmi játékai mellett bemutatkozik a múzeum új filoxéra-történetet feldolgozó előadása is.
A programok között szerepel szerelmesvers-írás, romantikus piknik, nyomozós játék és egy instapont séta is. A színpadon korabeli viseletbemutató nyitja az estet, amelyet három koncert követ, ahol a különböző kultúrák népzenéit hallhatják az Utakon, a Kobza Vajk Group és a Tariqa Trió előadásában. Az Erdély város tájegységének főterét fényfestés díszíti.
A kézműves programok között hennafestés, batikolás és papírmerítés is várja az érdeklődőket. Az est zárásaként, 23:30-tól, szentivánéji tűzugrás lesz. A látogatók kényelmét ingyenes Skanzen Robur-járat is szolgálja, amely a HÉV állomástól indul.
Forrás: Skanzen, MTI
Fotó: szentendre.hu
