Budakalász új közösségi terének elnevezésére összesen 79 javaslat érkezett. A második fordulóban ezek közül a hely szelleméhez leginkább illeszkedő neveket kell rangsorolni. - olvasható a budakalasz.hu-n.
A szavazás április 2-ig tart, az online felületen öt névjavaslat állítható sorrendbe. A három legnépszerűbb elnevezés beküldőit húsvét után jutalmazzuk.
Háttér:
Az elmúlt években a Szentistvántelepi HÉV-megálló épületében működött a budakalászi rendőrőrs. Mivel az állandó rendőri jelenlét már egy ideje megszűnt, az önkormányzat a jó állapotú épületet közösségi térként kívánja újrahasznosítani.
A megálló az 1930-as években épült, eredetileg fűthető váróteremmel és jegypénztárral szolgálta az utasokat, emellett a helyiek találkozóhelyeként is működött. Az épülethez tartozó szolgálati lakásban egykor Stadtmüller Károly, a HÉV alkalmazottja élt, aki az épület működtetéséért felelt.
Forrás: budakalasz.hu
Kép: budakalasz.hu
