Megújul az Izbégi Tagóvoda: energetikai korszerűsítés és akadálymentesítés kezdődik tavasszal

Megújul az Izbégi Tagóvoda: energetikai korszerűsítés és akadálymentesítés kezdődik tavasszal

Április közepén megkezdődik az Izbégi Tagóvoda átfogó felújítása és energetikai korszerűsítése, amely hosszú távon gazdaságosabb és fenntarthatóbb működést tesz lehetővé. A beruházásról a képviselő-testület januári ülésén egyhangú döntés született. A munkálatok idején, április 14. és július 14. között az óvoda előtti járdát lezárják, a gyalogosokat pedig kijelölt terelőútvonalra irányítják. - olvasható a szentendre.hu-n. 

A mintegy 143 millió forintos fejlesztéshez az önkormányzat közel 87 millió forint saját forrást biztosít, amelyet egy korábban elnyert, 66 millió forintos európai uniós támogatás egészít ki.

Energetikai korszerűsítés és akadálymentesítés

A felújítás célja az energiafelhasználás csökkentése, valamint az épület komfortjának és funkcionalitásának javítása. Ennek keretében megújulnak a gépészeti és elektromos rendszerek, utólagos hőszigetelést kap az épület, valamint kicserélik a nyílászárókat. Emellett akadálymentes bejárat és mosdó is kialakításra kerül.

A fejlesztés részeként napelemes rendszert telepítenek a délnyugati tetőfelületre, 7,79 kWp teljesítménnyel. Ez jelentősen hozzájárul majd az intézmény villamosenergia-ellátásához, csökkentve az üzemeltetési költségeket és a környezeti terhelést.

A korszerűsítés nemcsak energetikai, hanem használati szempontból is előrelépést jelent: megújul az udvari lépcső, új előtető épül, lépcsőliftet és akadálymentes rámpákat alakítanak ki, valamint a vizesblokkot is teljesen akadálymentessé teszik.

Ideiglenes elhelyezés

A munkálatok ideje alatt a gyermekeket más intézmények fogadják: a három csoport a Vasvári Pál és az Egres úti tagóvodákban folytatja a mindennapokat. A megszokott környezet biztosítása érdekében a bútorokat és játékokat is átszállítják, és a gyermekeket továbbra is a megszokott pedagógusok és dajkák várják április 1-jétől az új helyszíneken.

A kivitelezés várhatóan a nyár közepére, legkésőbb szeptemberre fejeződik be. A beruházás eredményeként az Izbégi Tagóvoda korszerűbbé, energiahatékonyabbá és fenntarthatóbbá válik, jobb körülményeket biztosítva a gyermekek és az ott dolgozók számára.

Ideiglenes forgalmi változások

Az épület homlokzatának felújítása miatt az óvoda előtti járdaszakasz április 14. és július 14. között le lesz zárva. A gyalogos forgalmat a Mária utca és a Forgách utca között kijelölt terelőútvonalra irányítják.

Az önkormányzat kéri a lakosságot, hogy kövessék a kihelyezett jelzéseket, és a munkaterület közelében fokozott figyelemmel közlekedjenek, különös tekintettel a gyermekek biztonságára. A felújítás idején tapasztalható kellemetlenségek miatt a lakosság türelmét és megértését kérik.

 

Forrás: szentendre.hu

Kép: szentendre.hu, Bellai László, Beinschrót Mária

 
 
Címkék: ,