A modern technológia adta szabadság gyakran a legveszélyesebb pillanatokban csap át figyelmetlenségbe – különösen, ha az úton történik. A rendőrség friss jelentése szerint a 2025. október 6–12. között zajló „Focus on the road – Figyelj az útra!” akció során 1 564 sofőrt ért tetten a hatóság, akik menet közben kézben tartották mobiltelefonjukat.
Az országos akció célja az volt, hogy visszaszorítsa a vezetés közbeni telefonhasználatot, valamint minden olyan tevékenységet, ami elvonja a sofőr figyelmét. A magyar rendőrség hangsúlyozza: a járművezetés teljes koncentrációt igényel, és akár egyetlen elkalandozott pillantás is tragédiához vezethet.
A vizsgálat során 93 esetben más, a figyelmet elterelő tevékenység miatt is intézkedni kellett, továbbá 6 595 járművezetőt a biztonsági öv használatának elmulasztásáért bírságoltak meg. A statisztikák rávilágítanak: a balesetek túlnyomó többsége emberi figyelmetlenségre vezethető vissza, nem műszaki hibára.
A hatóságok újra nyomatékosan kérik a járművezetőket: vezetés közben tartózkodjanak a mobiltelefon használatától, üzenetküldéstől, vagy bármilyen elektronikus eszköz kezelésétől. A figyelem ára emberélet is lehet – és ez a felelősség minden közlekedőt érint.
„A balesetek elkerüléséért a legtöbbet maguk a közlekedők tehetnek” – zárta közleményét az ORFK Kommunikációs Szolgálata.
Forrás: police.hu
Kép. police.hu