A Budakalászi Termelői Piac, ismertebb nevén a Mentáskert, júliusban csütörtökönként 14:00 és 18:00 között várja a vásárlókat. A múlt heti piacot a vihar meghiúsította, de a termelők újra kilátogatnak, és a megszokott kilenc csütörtökből most már még három alkalom maradt a nyáron. A piac a Kós Károly Művelődési Ház mögötti teniszpálya mellett található, az árnyas platánok alatt, a Faluház parkolójától megközelítve.
A piac zárva lesz augusztusban, csak augusztus 28-án nyit újra. Addig a nyári kínálat lezárul, de az utolsó csütörtök után rövid szünet következik.
A piac célja, hogy helyi termelőket és vásárlókat kössön össze – nemcsak zöldségek és gyümölcsök, hanem tejtermékek, pékáruk, kézműves portékák is kaphatók. Gyermekek számára játszósarok, vízi játék is várható. A szervezés mögött lelkes önkéntesek állnak, a piac non-profit alapon működik a város és a Faluház támogatásával
Helyszín és időpontok:
-
Időpontok: júliusban minden csütörtök 14:00–18:00
-
Vihar miatt elmaradt: július 8.
-
Utolsó alkalom nyáron: július 29.
-
Augusztusi szünet: augusztus 1–27.
-
Újra nyitás: augusztus 28.
-
Helyszín: Kós Károly Művelődési Ház udvara (Szentendrei út 9.)
-
Megközelítés: Faluház parkolójából a teniszpályával szemben, vagy a Lenfonó terület felől – folyamatos jobbra kanyarodva.
Forrás: budakalasz.hu
Fotó: budakalasz.hu
