Szeptemberre halasztják a „Könnyek a vízben” segélykoncertet

Szeptemberre halasztják a „Könnyek a vízben” segélykoncertet

 

A rendkívüli hőség miatt döntöttek az esemény átszervezéséről

A vasárnapra tervezett „Könnyek a vízben” elnevezésű segélykoncertet a szervezők szeptemberre halasztják a másodfokú hőségriasztás miatt. A rendezvény célja a székelyföldi árvízkárosult családok támogatása. A döntést a várható közel 40 fokos hőség és a hatósági ajánlások alapján hozták meg – jelentette be a Szerencsejáték Zrt. szóvivője csütörtökön, Budapesten.

A több mint harminc fellépőt felvonultató koncertprogram nyolc órán át tartott volna, ami ilyen időjárási körülmények között kockázatot jelentett volna a résztvevők egészségére. A szervezők ezért – a biztonságot szem előtt tartva – a halasztás mellett döntöttek.

A koncert új időpontját szeptember második felében tervezik, erről később adnak pontos tájékoztatást. A támogatói jegyek visszaválthatók, de az új időpontra is érvényesek maradnak – az érintetteket az Eventim jegyértékesítő rendszer e-mailben értesíti a részletekről.

Bár az esemény elmarad, az adománygyűjtés nem áll le: a Szerencsejáték Zrt. azonnali 100 millió forintos támogatást nyújt az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével a rászorulóknak. Gáncs Kristóf, a szervezet ügyvezető igazgatója elmondta: a segélyprogram több ütemben zajlik. A helyszínen már megkezdődtek a helyreállítási munkák, és hosszú távú támogatási alap is létrejön a parajdi bányában dolgozó családok megsegítésére.

További adományokat a 1353-as adományvonalon vagy a segelyszervezet.hu oldalon keresztül lehet eljuttatni.

Forrás: MTI

Kép: Ökumenikus Segélyszervezet

Címkék: