Mint ahogy arról korábban hírt adtunk, a Szentendrei Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya eljárást indított lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt S. Krisztián 19 éves és U. Zoltán 35 éves érdi, valamint Cs. József 29 éves szentendrei lakosok ellen.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység- irányítási Központjába 2015. március 6-án 20 óra 25 perc körüli időben érkezett állampolgári bejelentés arról, hogy egy szentendrei ingatlanba ismeretlen tettesek betörtek és a sértett két személyt látott elfutni Leányfalu irányába. A Szentendrei Rendőrkapitányság járőrei és a leányfalui körzeti megbízott ezzel egy időben észlelték, hogy egy szentendrei vendéglátóhely előtti parkolóból egy személygépkocsi fordul ki a 11-es számú főútra Szentendre irányába. A járőrök intézkedés alá vonták a járművet, amelyben U. Zoltán és társai utaztak. A rendőrök a gépkocsi átvizsgálása során különféle ékszekereket, sapkákat, kesztyűket, lámpát, csavarhúzót és feszítővasat találtak.
A rendőrök elfogták a három férfit, akik megalapozottan gyanúsíthatók azzal, hogy 2015. március 6-án 20 óra körüli időben a bejelentő szentendrei házának teraszajtaját befeszítették és a lakásból készpénzt, ékszereket, valamint egyéb tárgyakat tulajdonítottak el. Az értékeket a járőrök az intézkedés során a gépkocsiban megtalálták és lefoglalták.
A három férfit a rendőrök – előállításukat követően – gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vették őket. U. Zoltán az illetékes bíróság döntése alapján 2015. március 9. óta előzetes letartóztatásban van, míg 29 éves társa a korábban rá - más bűncselekmény elkövetése miatt - jogerősen kiszabott szabadságvesztését tölti. S. Krisztián szabadlábon védekezhet.
Az eljárás során végrehajtott nyomozási cselekmények eredményeként a rendőrök megállapították, hogy a 35 éves és a 29 éves gyanúsítottak – a 2015. március 6-án elkövetett betörésen kívül – február és március hónapban további 6 lopást követtek el. A két férfi Szentendre, Tahitótfalu és Leányfalu területén található házakból tulajdonított el ékszereket, készpénzt és műszaki cikkeket azt követően, hogy az ablakot vagy az ajtót betörték. A 2015. március 2-án 7 óra és 20 óra közötti időben Tahitótfaluban elkövetett bűncselekményben a 19 éves gyanúsított is részt vett. A férfiakat ezen betörések vonatkozásában is gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók.
Információ merült fel arra vonatkozóan is, hogy egy leányfalui és egy szentendrei betörés elkövetésénél egy negyedik férfi is jelen volt. Sz. László 20 éves érdi lakost a nyomozók 2015. május 20-án Érden elfogták és a Szentendrei Rendőrkapitányságra előállították, ahol a két bűncselekmény vonatkozásában gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették és előterjesztést tettek az előzetes letartóztatásának indítványozására.
A négy gyanúsított ellen a további eljárást a Szentendrei Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le.
